►Farkımız Farklılığımız - Halsiz Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ATATÜRK'ün Söylediği Özlü Sözler2

ATATÜRK'ün Söylediği Özlü Sözler2 Empty ATATÜRK'ün Söylediği Özlü Sözler2

Mesaj tarafından •P@r@NTeZ• Paz Nis. 17, 2011 1:32 am

Not:Daha önce özlü sözler yazıldığından 2 yaptım.

“Mualimler ! Yeni nesil, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakarlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır. ”

“Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir. ”

“Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır. ”

“Okul sayesinde, okulun vereceği ilim ve fen sayesindedir ki, Türk milleti, Türk sanatı, Türk iktisadiyatı, Türk şiir ve edebiyatı bütün güzellikleriyle gelişir. ”

“Türkiye’nin asıl sahibi ve efendisi, gerçek üretici olan köylüdür. O halde, herkesten daha çok refah, saadet ve servete müstahak ve layık olan köylüdür. Onun için, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin iktisadi siyaseti bu asla gayeye erişmek maksadını güder. ”

“Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. ”

“Ancak kendilerinden sonrakileri düşünebilenler milletlerini yaşamak ve ilerlemek imkanlarına kavuştururlar.”

“Milletin sevgisi kadar büyük mükafat yoktur.”
“Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir.”

“Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır.”

“Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir.Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur”

“Biz uygarlıktan,ilimden ve fenden kuvvet alıyor ve ona göre yürüyoruz.”

” Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir , fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir ”

“Milletimiz daha da dindar olmalıdır diyorum.Ama bütün sadelik ve güzelliği ile.Dinime,bizzat gerçeğe nasıl inanıyorsam buna da öyle inanıyorum.Şuura aykırı ilerlemeye engel hiçbir şey ihtiva etmiyor.

“Şu anda batıl itikatlardan oluşan ikinci bir din mevcuttur.Fakat bu cahiller sırası gelince aydınlatılacaktır.”

“Eşini mutlu edecek herkes evlenmelidir. Çoluk çocuk sahibi olmalıdır ”

“Bana bakmayınız.Benim hayatim başka türlü düzenlenmiştir.”

“Çocuk sevgisi insan için bir ihtiyaçtır.”

“Dünyada ne görüyorsak KADIN ‘IN eseridir.”

“Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.”

“Korku üzerine egemenlik kurulamaz.”

“Her ilerlemenin ve kurtuluşun anası özgürlüktür.”

_---------------------------------_
Alıntı ATATÜRK'ün Söylediği Özlü Sözler2 1908466467 bekliyorum ATATÜRK'ün Söylediği Özlü Sözler2 30137
•P@r@NTeZ•
•P@r@NTeZ•
Moderatör
Moderatör

Erkek

86

Hesabı
Kredi: 215

- Similar topics